LEGO Manufacturing Kft.

A LEGO Csoport története egészen 1932-ig nyúlik vissza, amikor is Ole Kirk Christiansen dán asztalosmester elhatározta, hogy a játékgyártásnak szenteli az életét. Az 1940-es évek végén fröccsöntött műanyag kockák gyártásával forradalmasította a játékipart. Azóta ezek az építőkockák LEGO néven váltak világhírűvé. A vállalat napjainkban is a Christiansen család tulajdonában van.

A mélyen gyökerező hagyományokkal rendelkező cég növekvő termelési igényeit összesen négy gyár igyekszik kielégíteni. A Dániában található központ mellett Csehországban, Mexikóban és Magyarországon folyik az építőelemek gyártása. A LEGO Csoport 1992 óta van jelen a magyar piacon, a nyíregyházi székhelyű LEGO Manufacturing Kft. 2008 óta működik a Nyíregyházi Ipari Parkban.

A fejlesztési beruházások következtében folyamatos az innováció a LEGO Manufacturing Kft-nél, aminek köszönhetően az évek során jelentősen bővült a gyár kapacitása. A nyíregyházi termelőbázis a kitűzött célokat folyamatosan meghaladó, többletprofitot eredményező munkájával járult hozzá a LEGO Csoport egészének sikerességéhez. Jelenleg mintegy 1500 munkavállaló számára biztosít munkalehetőséget és versenyképes jövedelmet a cég.

A nyíregyházi LEGO gyár sajátossága, hogy itt történik a kisgyerekeknek szánt DUPLO termékcsalád gyártása, egészen a fröccsöntéstől a csomagolásig. A termékből naponta körülbelül 70 000 doboz kerül legyártásra.

A termelés folyamatos bővítése szükségessé tette egy nagyobb gyár létesítését. Az új gyár mintegy 200 millió eurós beruházás keretében épült meg, amely további munkahelyeket teremt és hosszú távú karrierlehetőséget biztosít a régióban élők és dolgozók számára.

Néhány jellemző adat:
Földterület: 168.000 m2
Épületek: 38.000 m2
Raktárterület: 12.000 m2
Termelési terület: 13.500 m2
Csomagolás: 17 millió doboz/év
Fröccsöntés: 356 gép
Dolgozók száma: 1250 fő

Elérhetőség:                                                                                                                                                                                                cím:      4400 Nyíregyháza, Debreceni út 342.
tel.:       +36-42/505-113                                                                                                                                                                                  web:     www.lego.com

állás információk és jelentkezés:     jobs.lego.com